Festyn Rodzinny z WKS Śląsk - 2017

W niedzielę 25.06.2017 r. na boiskach sportowych w Ołdrzychowicach Kłodzkich odbył się Festyn Rodzinny z WKS Śląsk, zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy Akademię Piłkarską „Dzieci Śląska” - Filię WKS Śląsk Wrocław/Gmina Kłodzko, przy pomocy Ośrodka Kultury Gminy Kłodzko i Szkoły Podstawowej w Ołdrzychowicach Kłodzkich, pod patronatem Wójta Gminy Kłodzko.

W ramach tej rodzinnej imprezy, na którą rodzice przyprowadzili swoje pociechy, rozegrano turniej piłki nożnej w trzech kategoriach wiekowych: Żak (rocznik 2009 i młodsi), Orlik (2006-2008) oraz Młodzik (2004-2005). Dodatkową atrakcją i specjalnym gościem turnieju był ... ŚLĄZAK! Maskotka klubu WKS Śląsk Wrocław!

Imprezę otworzył trener koordynator ds. Filii WKS Śląsk Mariusz Jastrzębski.

W turnieju dziecięcym wystartowało 26 zespołów, a łączna liczba zawodników biorących udział w rozgrywkach wyniosła 232 osoby!

6. Trojan Lądek Zdrój

W tej kategorii wiekowej nie prowadzono klasyfikacji. Liczyła się przede wszystkim zdrowa rywalizacja i dobra zabawa!

4. UKS AP „Dzieci Śląska”

W tej kategorii wiekowej zespoły rywalizowały o Puchar Wójta Gminy Kłodzko. Do finału awansowały zwycięzcy grup, natomiast drużyny z drugich miejsc zagrały o 3 miejsce.

Finał został rozegrany pomiędzy drużynami Orląt Krosnowice a UKS AP „Dzieci Śląska”. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, ponieważ mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Zwycięzcami tego pojedynku okazali się zawodnicy Orląt, którzy lepiej wykonywali „11” i zwyciężyli 4:2.

Na najniższym stopniu podium uplasował się zespół Orle Międzylesie, który również wygrał swój mecz ze Śnieżnikiem Domaszków po serii rzutów karnych.

W kategorii wiekowej Młodzik utworzono jedną grupę:

3. UKS AP „Dzieci Śląska”

4. Filia WKS Śląsk Kondratowice

5. Filia WKS Śląsk Stary Wielisław

6. Orlęta Krosnowice

Po rozegraniu wszystkich meczów w systemie „każdy z każdym” zwycięzcami zostali zawodnicy Śnieżnika Domaszków. Drugie miejsce zajęła drużyna UKS AP „Dzieci Śląska”, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Orląt Krosnowice.

Dzięki trenerom i rodzicom zawodników udało się zorganizować ciekawą imprezę , która wzbudziła wiele emocji zarówno na boisku jak i na trybunach. Przygotowana przez rodziców kawiarenka serwowała pyszne frytki, kiełbaski z grilla oraz ciasto. Była również loteria fantowa, w której można było wygrać m.in. koszulkę meczową WKS Śląsk, piłkę z autografami piłkarzy Śląska Wrocław, wyjazd na mecz WKS-u oraz inne gadżety naszego klubu. Na boisku walczono „do upadłego” ale zachowując zasady fair play. Licznie zgromadzeni kibice gromkimi brawami nagradzali popisy zawodników.

Po zakończeniu zmagań przyszedł czas na podsumowanie i zakończenie turnieju podczas Festynu Rodzinnego z WKS Śląsk w Gminie Kłodzko. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, a każdy zawodnik został uhonorowany medalem za uczestnictwo w turnieju.

Głównym zamiarem organizowanego turnieju były dla nas rozgrywki naszych drużyn, które pozwalają nam zaobserwować wyróżniających się piłkarzy, sprawdzić pracę trenerów Filii WKS Śląsk, którzy pracują pod jednym systemem szkolenia WKS-u oraz spędzić mile czas wśród kolegów z innych miejscowości. Dodatkowo zaprosiliśmy kilka zespołów naszego powiatu. powiedział trener M. Jastrzębski Każdy z uczestników turnieju w ciągu tych 5 godzin porządnie się wyszalał na boisku, a o to nam chodziło. Cieszy mnie, że udało nam się zorganizować tak dużą imprezę, bo oprócz zawodników których było 232 w 26 zespołach, licznie przybyli także rodzice oraz kibice. Dopisała pogoda i bardzo miło spędziliśmy niedzielę!