O Filii Gmina Kłodzko

NASZE POCZĄTKI ... :)

Filia WKS Śląsk Wrocław w Gminie Kłodzko powstała jako jedna z pierwszych w projekcie stworzonym przez władze klubu z Wrocławia. Podpisanie umowy nastąpiło 8 kwietnia 2011 r. Gminę Kłodzko reprezentował Wójt Gminy Kłodzko Stanisław Longawa, a WKS Śląsk Przez Zarządu Piotr Waśniewski i Prezes Piłkarskiej Sekcji WKS Śląsk Maciej Sikorski.

Filię utworzono w miejscowości Wojbórz. Na dzień dzisiejszy w Filii w Wojborzu w obydwu kategoriach wiekowych zadeklarowanych jest 32 zawodników, a wśród nich 4 dziewczynki. Gmina Kłodzko liczy 35 miejscowości, więc pomysł trenera Mariusza Jastrzębskiego i Wójta Gminy Stanisława Longawy o utworzeniu drugiej Filii w Gminie Kłodzko był strzałem w dziesiątkę!

Nową Filię utworzono w maju 2013 r. w Ołdrzychowicach Kłodzkich. W tej miejscowości w chwili obecnej jest zadeklarowanych 34 zawodników ( w tym 5 dziewczynek) w dwóch kategoriach wiekowych. Tak więc Gmina Kłodzko stała się mocnym partnerem w współpracy z klubem WKS Śląsk Wrocław odnośnie szkolenia dzieci, propagowania sportu i rozwijania zainteresowania piłką nożną oraz podnoszenia poziomu sportowego lokalnych klubów.

SUKCESY, WYDARZANIA, TURNIEJE

W historii swoich występów Filia Gmina Kłodzko wygrała lub stawała na podium już w niejednym turnieju na terenie gminy jak i całego województwa. W zawodach wyróżniani byli indywidualnie poszczególni zawodnicy, najlepsi bramkarze, najlepsi strzelcy, najlepsi zawodnicy turnieju … ale największymi sukcesami naszego szkolenia będzie to, jeśli za kilka lat zawodnicy, którzy pierwsze kroki stawiają w naszej Filii zasłynął na boiskach ligowych jak i może w reprezentacjach naszego kraju …! To będzie dla nas największy sukces!

Naszym sukcesem, który już osiągnęliśmy jest również to, że poprzez system szkolenia, który wcieliliśmy już w życie, tylu dzieci naszej gminy uczęszcza na treningi, zajęcia sportowe. Młodzi sportowcy czują potrzebę ruchu na świeżym powietrzu, czują potrzebę rywalizacji i współzawodnictwa oraz chęć spotkania się w grupie i w ten sposób spędzenie wolnego czasu, a nie spędzają go przed ekranem telewizora czy komputera.

W okresie ferii zimowych 2014 r. grupa 20 zawodników wyjechała po raz pierwszy na 8 dniowy zimowy obóz sportowy do Szklarskiej Poręby, który zaplanował i zorganizował trener Mariusz Jastrzębski. W okresie wakacji 2014 r. zespół uczestniczył w 8-dniowym obozie piłkarskim w Obornikach Śląskich.

W styczniu 2013 r. Gmina Kłodzko była organizatorem turnieju halowego dla Filii WKS w kategorii żak, natomiast w lutym dla kategorii orlik. W turnieju udział wzięły drużyny z gmin: Kondratowice, Prusice, Wisznia Mała, Milicz. Dodatkowo organizowane były gminne turnieje oraz rozgrywki ligi piłkarskiej dzieci U-10. We wrześniu 2013 r. drużyna Filii Gminy Kłodzko wystartowała w rozgrywkach Terenowej Ligi Młodzików.