Trener

Mariusz Gorczycki

(ur. 15.04.1989 r.) – trener UEFA B (od 2014 r.), animator sportu (kompleks boisk sportowych w Tłumaczowie). Od najmłodszych lat, współorganizator wielu wydarzeń sportowych. Uczestnik szkoleń trenerskich organizowanych przez m.in.: PZPN, DolZPN, OZPN w Wałbrzychu oraz obserwator treningów m.in.: Ryszarda Robakiewicza (asystent trenera Kady U-21), Marcina Dorny (trener kadry U-21), Dariusza Szuberta (medalista olimpijski z Barcelony 92) i Jerzego Cyraka (w przeszłości asystenta trenera Mariusza Rumaka). Pierwszym klubem w jakim występował był Piast Nowa Ruda (juniorzy). Równocześnie uprawiał przez kilka lat Karate Kyokushikai (uczestnik Mistrzostw Polski) oraz biegi krótko i długodystansowe (uczestnik Mistrzostw Dolnego Śląska). W 2008 roku został jednym z założycieli klubu Granica Tłumaczów grającego w B klasie. W przeciągu kilku lat będąc najpierw zawodnikiem, został asystentem trenera (2013-2015) a później głównym trenerem tworząc duet trenerów wspólnie z innym trenerem (2015 – do dnia dzisiejszego). W 2014 roku stworzył grupę wiekową „Orlik” reprezentującą barwy Granica Tłumaczów która funkcjonuje do dzisiaj. Od 2016 roku trener filii WKS Śląsk Wrocław w Gminie Radków. Motto sportowe: „sport kształtuje charakter człowieka”.

Marcin Ziental

od najmłodszych lat związany z piłką nożną. Rozpoczął swoją karierę piłkarską w miejscowym kubie Zjednoczeni Ścinawka Średnia, gdzie grał w lidze okręgowej juniorów jak i seniorów. Jako mlodzieżowiec przeniósł się do MKS Nysa Kłodzko gdzie grał w drużynie juniorskiej oraz seniorskiej. Od dwóch lat trener orlików oraz trampkarzy, jak i drugi trener juniorów w Ścinawce Średniej. Interesuje się również biegami jak i sportami silowymi.