Zimowy Obóz Sportowy Szklarska Poręba 2015

Zimowy obóz sportowy 2015 - WKS Śląsk / Filia Gmina Kłodzko w Szklarskiej Porębie

W dniach 17 – 24 stycznia 2015 r. grupa 19 zawodników WKS Śląsk Wrocław / Filia Gmina Kłodzko uczestniczyła w zimowym obozie sportowym w Szklarskiej Porębie. Oprócz zajęć treningowych, które odbywały się 2 razy dziennie (w hali sportowej i na boisku orlik), drużyna czynnie spędzała czas podczas obozowego dnia.

Chodziliśmy na liczne spacery podczas dnia lub po kolacji, zorganizowałem wyjście na basen w celu rozluźnienia i regeneracji sił oraz do pizzerii, aby grupa spędzała ze sobą jak najwięcej czasu. Był również czas na zwiedzanie Szklarskiej Poręby oraz na zakupy pamiątek – powiedział trener WKS-u Mariusz Jastrzębski.

Czas wolny w ośrodku wypoczynkowym zawodnicy mogli spędzać na świetlicy, gdzie można było spróbować swoich sił w rywalizacji z kolegami i koleżankami grając w bilard, piłkarzyki stołowe lub tenisa stołowego. Oprócz tego wszyscy dbali o porządek w pokojach, ponieważ prowadzony był konkurs na najczystszy pokój obozowego tygodnia.

W czwartek 22 stycznia rozegraliśmy na hali sportowej „wielomecz” z Warszawską Akademią Piłki Nożnej. Rozgrywki prowadzone były w systemie 1+4 bez przerw, a trenerzy mogli co 5 minut wykonać zmiany zawodników. W meczu zaprezentowały się drużyny od U-10 do U-14.

Był to mile i pożytecznie spędzony czas! Oprócz samej gry i sprawdzenia poziomu umiejętności poszczególnych zawodników był czas na wymianę informacji, spostrzeżeń oraz form prowadzenia szkółek w rozmowie z prezesem WAPN oraz trenerami prowadzącymi grupy. Dzieciaki zaś mogły bliżej się poznać oraz zawrzeć nowe znajomości. – powiedział trener Mariusz Jastrzębski - Wykorzystaliśmy świetną okazję do integracji oraz budowania szacunku do innych klubów. Przykładem jest entuzjastycznie przyjęta zmiana barw przez trzech zawodników Warszawskiej APN i zagrania w barwach WKS-u!

Po pracowitym tygodniu zimowy obóz sportowy dobiegł końca! W piątkowy wieczór spotkaliśmy się w świetlicy na podsumowaniu obozu. Trener Filii Mariusz Jastrzębski przekazał informacje, uwagi i podziękował wszystkim za zaangażowanie w treningach. W konkursie na najczystszy pokój zwyciężyły nasze dziewczyny: HYTKOWKSA Aleksandra, JAROSZ Katarzyna, MAJKOWSKA Alicja i TEPLICKA Julia! A w nagrodę otrzymały kubki WKS-u ŚLĄSK ufundowane przez naszego trenera. GRATULUJEMY!!!

W sobotę szczęśliwi, aczkolwiek trochę zmęczeni pracą jaką wykonaliśmy podczas obozu wróciliśmy do naszych domów.

Na kolejny obóz sportowy, tym razem letni wybierzemy się już podczas najbliższych wakacji.